Dodany: 2012-07-06 12:55:38

 

GloksyniaJednym z kwiatów, które sprzedaje kwiaciarnia szczecin jest gloksynia, zwana również przez wielu pasjonatów kwiatów bardziej specjalistycznie syningią. Nie umniejsza to jednak faktu, że kwiat ten spełnia idealnie swą rolę jako kwiat doniczkowy.

 

Musimy jednak pamiętać o odpowiednim jej ustawieniu. Najlepsze rozwiązaniem jest dobrze oświetlony pokój znajdujący się na południowej lub północnej stronie zapewniając jej tym samym dostęp do światła. W okresie kwitnienia musimy pamiętać o tym, aby gloksynię obficie podlewać zwracając jednak baczną uwagę na jej korzenie, które z nadmiaru wody mogą gnić.

 

Innym ważnym czynnikiem decydującym o tym, że kwiaciarnia szczecin posiada gloksynię w różnokolorowych barwach to oczywiście odpowiednie nawożenie, które należy przeprowadzać co 11-14 dni nawozami bogatymi w składniki pokarmowe, zapewniające obfite kwitnienie i wzrost. Jeśli będziemy o nią właściwie dbać i ją pielęgnować rady których na jej temat udzieli nam kwiaciarnia szczecin z cała pewnością nie pójdą na marne i będzie ona długo cieszyć nas swym wyglądem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gloksynia
Nick: