Dodany: 2012-07-06 12:51:13

 

JaskierJedną najpopularniejszych roślin które możemy zastosować w naszych domach i które posiada w ofercie również kwiaciarnia szczecin jest jaskier będący byliną i jednocześnie rośliną jednoroczną.

 

Musimy wiedzieć jednak o tym, że w niektórych przypadkach jaskry to rośliny trujące przez to, iż zawierają protoanemoninę działającą drażniąco na układ nerwowy. Przez wiele osób substancja ta uważana jest za narkotyk. Uniknięcie przykrych niespodzianek a więc nieodpowiednie działanie na nasz układ nerwowy to możliwość zastąpienia jaskrów innymi roślinami ozdobnymi, które w swej ofercie posiadać będzie kwiaciarnia szczecin. Nie zmienia to jednak faktu, że właściwie pielęgnowane, nawadniane i nawożone, wysadzane w żyznych glebach potrafią dodać naszym mieszkaniom niepowtarzalnego wyglądu.

 

Można je również bez większych problemów stosować na tarasach czy rabatach kwiatowych. Tam jednak będą wymagać znacznie większego „zachodu” niż zwykle. Z oczywistych względów więc jaskry, które sprzedaje kwiaciarnia szczecin to rośliny stricte ozdobne chociaż mogą być również z powodzeniem wykorzystywane jako rośliny lecznicze. Taka praktyka powszechna jest chociażby w Nowej Zelandii..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jaskier
Nick: