Dodany: 2012-07-06 12:38:59
 

KannaKanna inaczej zwana paciorecznikiem wzięła swą nazwę od nasion wyglądających niczym paciorki. Jest ona rośliną jednoroczną i ozdobną pochodzącą ze strefy tropikalnej trzech kontynentów – Azji, Afryki jak również Ameryki.

 

Należy powiedzieć przy tym, że gatunków tej rośliny jest ponad sześćdziesiąt lecz żadna polska kwiaciarnia szczecin nie będzie posiadać w swej ofercie wszystkich odmian a jedynie ozdobne co jest z oczywistych względów naturalną koleją rzeczy. Dzięki temu, iż kanna występuje w tak dużym nagromadzeniu gatunków w naszych domach może występować w różnych wielkościach. Najmniejsze kanny mają bowiem nie więcej niż 50 cm, największe natomiast dorastają do półtora metra.

 

Uprawa również może być nieco problematyczna zwłaszcza dla laików, którzy za ogrodnictwo wzięli się stosunkowo niedawno. Jako, że paciorecznik musi posiadać glebę próchniczą i znajdować się w miejscu nasłonecznionym najlepiej jest udać się po poradę specjalistyczną w jaki sposób ją właściwie uprawiać. A tej z pewnością nie będzie szczędzić nam żadna kwiaciarnia szczecin do której się udamy. Z biegiem czego nie będziemy musieli koniecznie korzystać z jej usług lecz czasami nie zaszkodzi, że kwiaciarnia szczecin zostanie przez nas odwiedzona ponownie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kanna
Nick: