Dodany: 2012-07-06 12:31:41

 

HiacyntJedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych, które sprzedaje każda kwiaciarnia szczecin jest hiacynt nadający się wręcz idealnie do obsadzanie naszych ogrodów jak też do postawienia go na oknie.

 

W odróżnieniu jednak od większości roślin ozdobnych, gdzie wyróżnionych zostało nawet kilkadziesiąt gatunków tutaj możemy obserwować co najwyżej trzy i to w zależności jak do podziału podejdziemy. Nie zmienia to jednak faktu, że kwiaciarnia szczecin sprzedająca hiacynty będzie nas w stanie bardzo zaskoczyć przez wzgląd na to, że roślina ta może posiadać różnobarwne kwiaty, a więc na jednej rabacie możemy wysiać kilka nasion tego samego gatunku i nigdy nie będziemy pewni jakie kwiaty roślina wykształci.

 

Najczęściej jednak hiacynt występuje w kilku pospolitych kolorach a więc pomarańczowym, łososiowe, żółte oraz fioletowe. W takich miejscach jak kwiaciarnia szczecin spotkamy również hiacynty o kwiatach białych jak również niebieskich zebrane w grona. Z uwagi na ot, iż należy ona tak naprawdę od roślin cebulowych, to, jaką ilość kwiatów roślina ta wykształci jest zależne w głównej mierze od wielkości cebuli z którego będzie wypuszczać pędy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Hiacynt
Nick: