Dodany: 2012-07-02 13:22:46
 

Ogrody skalneW wielu ogrodach obserwujemy ciekawe rozwiązania, w których dominuje użycie skał, kamienia i materiału kamiennego , którym wyłożona jest ścieka ogrody. Takie projekty ogrodów lublin nazywane są projektami skalnymi.

 

Projekty ogrodów jak te skalne polegają na ukazaniu piękna skał, kamienia i tego jak ważny jest to element przy tworzeniu ogrodów. Projekty ogrodów skalnych to jednak projekty, które całkowicie opierają się właśnie na skale, na kamieniu. W takich przypadkach dobierane są rośliny, które mogą żyć w skałach, które dają sobie radę w takim środowisku i jest to dla nich środowisko bardzo atrakcyjne.

 

Ogrody skalne są bardzo popularne w Azji, z czasem przywędrowały również do Europy, gdzie na dobre się zadomowiły. Projekty ogrodów skalnych muszą zawierać elementy typowe dla krajobrazu górskiego, który jest oparty na skalnym podłożu, a mimo to rośliny, krzewy i drzewa zachwycają każdego turystę. W tym właśnie tkwi cała tajemnica, by ogrody skalne były jak najbardziej zbliżone do naturalnego krajobrazu górskiego, wtedy wyglądają najpiękniej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ogrody skalne
Nick: